توجه به سهامداران، باعث سودآوری شرکت شسکام می شود

منتشر شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۷

مهندس مهدوی، رییس هیأت مدیره شرکت شسکام، با بیان اینکه توجه به سهامداران، باعث سودآوری شرکت می شود، گفت: باید با همفکری و مشارکت همگان، شرکت شسکام را تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس مهدوی، رییس هیأت مدیره شرکت شسکام، درباره فعالیت های اجرایی این شرکت، افزود: ما در سال ۱۳۹۴ با توجه به برنامه ریزی که انجام شد، توانستیم در حوزه خرید و قراردادها، پروژه های اجرایی خوبی با استان ها داشته باشیم، به طوری که در پایان سال ۹۴ و شش ماهه نخست سال ۱۳۹۵، تقریباً رشد ۵۰ درصدی را در کارنامه خود لحاظ کردیم و از بُعد حجم قراردادها و تراکنش های مالی نیز ، بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال گردش مالی داشتیم که جزئیات گزارش عملکرد شرکت شسکام را، به صورت شفاف، تا هفته آینده، در سایت شرکت قرار خواهیم داد.

مهندس مهدوی، در بحث نماینده های استانی شسکام، اظهار داشت: ما در استان ها، تعدادی نمایندگان استانی داریم که با انتخاباتی که در تیر ماه امسال انجام شد و بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر در آن شرکت کردند، تعداد ۳۲ نماینده انتخاب شد که قرار است تشکل های فنی، تخصصی را ایجاد کنند تا بدین وسیله از پتانسیل نیروهایی که توانایی و تخصص بالا دارند، در جهت تقویت شرکت و در همان استان، استفاده کنیم.

وی، با اشاره به اجرای طرحی با نام «خدمات پس از فروش» گفت: در حال اجرای طرح های مختلف خدمات پس از فروش، در جهت رضایتمندی و وفاداری هرچه بیشتر مشترکان، هستیم که هم اکنون در استان های کرمانشاه، مرکزی و فارس، تمهیدات و پیگیری های لازم، به انجام رسیده است و در یکی از مناطق استان تهران نیز، این طرح به صورت پایلوت در حال اجراست و امیدواریم با دریافت نتیجه و جمع بندی آن، این طرح را در سراسر کشور به اجرا درآوریم.

مهندس مهدوی در توضیح جزئیات این طرح، افزود: در این طرح، نقطه اتصال بین شبکه کابل و مردم و خرابی های مربوط به داخل ساختمان های مسکونی ، تجاری و اداری، با اصلاح روش ها رفع شده و در واقع اجرای این طرح ، برای بالا بردن کیفیت اتصالات داخلی و رفع سریع خرابی ها ، از قسمت کانال پُست جلوی ساختمان تا داخل آن، راه اندازی شده است.

رییس هیأت مدیرۀ شسکام، دربارۀ ویژگی های این طرح، توضیح داد: با پوشش این بخش، علاوه بر بهبود کیفیت اتصالات، از نیروی انسانی موجود، به صورت مفیدتری استفاده شده و درنتیجه، ریزش درآمدها نیز کمتر شده و در نهایت، از خرابی های تکراری و مستمر، جلوگیری می شود. در این خصوص، تفاهمنامه ای نیز با شرکت مخابرات ایران، به امضا رسیده است تا بتوانیم این طرح ها را در سراسر کشور، اجرایی کنیم.

وی، درباره سود پرداخت شده به سهامداران، گفت: سود شرکت شسکام، با مجمعی که در تیرماه سال ۱۳۹۴ برگزار شده بود، مشخص گردید و با توجه به مبلغ آورده سهامداران که ۱۱۰ میلیارد ریال است، به ازای هر سهم، مبلغ ۱۸۹ ریال، محاسبه ، تعیین و واریز شده است. البته پیگیر هستیم که به مبلغ آورده سهامداران نیز، سودی تعلق گیرد، زیرا طبق قانون تجارت، تنها به میزان سهم سهامداران سود پرداخت کرده ایم و نه آورده آنان ؛ ولی تلاشمان این است که نزدیک به همان میزان نیز ، سود پرداخت کنیم. درواقع سود سال گذشته، سود بانکی بود که مبلغ قابل توجهی از پول، در بانک نگهداری می شد و سود غیر عملیاتی بود، ولی سود امسال، سود عملیاتی است که وارد کسب و کار شده و قاعدتاً کمتر است ، اما در سنوات آتی با توجه به قراردادهای زیادی که بسته ایم، بسیار بیشتر خواهد شد.

مهندس مهدوی، درباره افزایش سهام، بر طبق قانون تجارت، اظهار داشت: مقرر شده که افزایش سرمایه شرکت، بر مبنای کل آورده کارکنان تا پایان ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ محاسبه شده و آورده ها تبدیل به سهام شود و براساس ماده ۱۶۹ قانون تجارت، تلاشمان بر این است که بتوانیم تعداد سهام را افزایش دهیم و در مرحله بعد نیز، ارزش هر سهم را بالا خواهیم بُرد و برگ سهام را نیز در اختیار کارکنان سهامدار، قرار می دهیم.

وی، با توجه به عملکرد خوب شرکت، در ۶ ماه دوم سال ۱۳۹۴ و ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۵، گفت: جای امیدواری است که کارهای بسیار بیشتری را در قالب رقابتی، از شرکت مخابرات ایران، بگیریم.

مهندس مهدوی، در بارۀ اینکه، سود سهام، دیرتر پرداخت شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه طبق قانون باید، پیش از تشکیل مجمع سهامداران، نمایندگان استانی که مدت ۳ سال نمایندگی شان به پایان رسیده بود، انتخاب می شدند، براین اساس، ما ابتدا انتخابات را برگزار کردیم و پس از مشخص شدن نمایندگان، مجمع را تشکیل دادیم و سپس سود سهام را پرداخت کردیم.

رییس هیأت مدیره شسکام درباره روش انصراف کارکنان از شرکت، گفت: منعی برای انصراف سهامداران وجود ندارد و تاکنون هر کس که تمایلی به ادامه مشارکت با ما نداشت، درخواست او را گرفته و مبلغ پرداختی اش را بازپس داده ایم ؛ ولی اینجانب، سهام خود را افزایش داده ام، زیرا معتقدم که باید با همفکری و همیاری یکدیگر، این شرکت را تقویت کرده تا منافع بیشتری را برای سهامداران رقم بزنیم. برای این کار نیز، حجم پروژه ها را از ۲۳ پروژه به تعداد ۴۵ پروژه افزایش داده ایم و ۸۰۰ میلیارد ریال، گردش مالی داشته ایم.

لینک خبر در وبسایت مخابرات ایران