شسکام بازوی اجرایی مخابرات در توسعه و نگهداری شبکه

منتشر شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۷

شسکام بازوی اجرایی مخابرات در توسعه و نگهداری شبکه

مدیرعامل شرکت شسکام با بیان اینکه ۴۹ درصد سهام این شرکت متعلق به مخابرات و ۵۱ درصد نیز متعلق به ۱۲ هزار کارمند مخابرات است گفت: شسکام بازوی اجرایی مخابرات در توسعه و نگهداری شبکه است .

به گزارش ستاد خبری گروه مخابرات ایران غلامرضا بهنام با اشاره به اهداف حضور در هجدهمین نمایشگاه ایران تلکام در قالب گروه شرکت های مخابرات ایران گفت: با توجه به اینکه ۴۹ درصد سهام شسکام متعلق به مخابرات و ۵۱ درصد آن مربوط به ۱۲ هزار سهامدار مخابراتی است ما خود را یک شرکت کاملا مخابراتی و متعلق به مخابرات می دانیم.

براین اساس با هدف معرفی بیشتر این شرکت و ارایه توانمندیهای خود در تلکام شرکت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه اولویت فعالیت های شسکام فناوری اطلاعات و شبکه است گفت: در همین حال توسعه شبکه های مخابراتی، نگهداری، تهیه تجهیزات مخابراتی و نیز تامین نیروی انسانی از جمله فعالیت هایی است که شرکت شسکام انجام می دهد.
بهنام با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد مخابراتی در کل کشور از سوی شسکام در حال اجرا است افزود: ۱۰ درصد این قرارداد ها مربوط به فناوری اطلاعات و نرم افزار بوده و مابقی آن به پروژه های نگهداری و توسعه شبکه مربوط می شود.

مدیرعام شسکام با اشاره به فراخوان جذب شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و شبکه و نیز ارایه خدمات فنی و معرفی پتانسیل ها و در نهایت تعامل با شرکت های همکار به عنوان رویکردهای این شرکت در نمایشگاه امسال گفت: شرکت شسکام در مناقصه ها برای دریافت پروژه از مخابرات ایران و استان ها، شرکت می کنند و پروژه های مرتبط را با تعامل با شرکت های همکار اجرایی می کند.

وی گفت: هم اکنون ۸۰ میلیارد پروژه در راستای توسعه و نگهداری شبکه ها، تامین تجهیزات و تامین نیروی انسانی در استان ها از سوی شسکام در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه با افزایش سرمایه انجام شده، میزان سرمایه این شرکت ۴۵ میلیارد تومان است گفت: شسکام برای سال ۹۵ به ازای هر یک میلیون تومان، ۱۹۵ تومان سود به سهمامداران خود تخصیص داده است.

وی از استفاده از نیروهای انسانی بازنشسته و نیز استفاده از فرزندان توانمند همکاران در پروژه های این شرکت مطابق با اساسنامه آن خبر داد و گفت: سعی بر این است در صورتی که نیاز به آموزش نیروی انسانی باشد در این زمینه نیز اقدام کنیم.

بهنام خاطر نشان کرد: شسکام در جهت ره نگاشت مخابرات می تواند بازوی اجرایی خوبی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور باشد.

 

لینک خبر