مهندس طراوتی در جلسه هیئت مدیره شرکت شسکام: نیروی انسانی مولد دارایی و ثروت و اثرگذار در زنجیره تامین است

۲۷ دی ۱۴۰۱

 

عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در جلسه هیئت مدیره شرکت شسکام گفت : در شرکت های تکنیکال و متکی به دانش و مهارت، این نیروی انسانی است که مولد دارایی و ثروت و ایفاگر نقش بی بدیل و اثرگذار در زنجیره تامین است.

 

به گزارش روابط عمومی شسکام، همزمان با آیین گشایش ساختمان جدید شرکت شسکام، جلسه هیئت مدیره این شرکت که با حضور مهندس طراوتی عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران،  مهندس ملک جعفریان رییس هیئت مدیره، مهندس هاشمی مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره شرکت شسکام، دوشنبه ۲۶ دی ماه برگزار شد. مهندس طراوتی در سخنانی با تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه شرکت شسکام بعنوان یک بنگاه اقتصادی، به تشریح مدل های مختلف کسب و کار توسط شرکت های مختلف پرداخت و گفت: با هدف گذاری صحیح و اعمال اصلاحات و تقویت شیوه های نظارتی می توان شاهد خروج از رخوت و حرکت های رو به جلو باشیم.

 

وی مدیریت سه جریان مالی، اطلاعات و مواد و کالا را منجر به حفظ منافع هرچه بیشتر ذینفعان و تمایز مزیت های رقابتی شرکت قلمداد کرد و در مورد برنامه ریزی های طولانی مدت در حوزه  فناوری اطلاعات گفت: تغییرات مداوم و روزافزون حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، امکان برنامه ریزی های طولانی مدت را به دلیل سرعت تغییرات سلب می کند و از سویی دیگر عوامل متعددی از جمله نرخ ارز، تورم، قوانین صادارت و واردات بر این مسئله تاثیرات خاص خود را به همراه دارد.

 

مهندس طراوتی با بیان اینکه پیش از هر چیز لازم است تا جایگاه شرکت شسکام را در زنجیره تامین شرکت مخابرات ایران به درستی مشخص کنیم، خاطر نشان ساخت: شسکام در زنجیره تامین هم در لایه بالادستی، هم لایه میانی و هم لایه پایینی با مشتری در ارتباط است و کارآیی و بهره وری، دو شاخص مهم برای خلق ارزش و ثروت توسط این شرکت  باید مطمح نظر قرار گیرد.

 

عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در جمع اعضای هیئت مدیره شرکت شسکام به تشریح طبقه بندی ها و مدل های مطرح جهانی پیرامون جایگاه شرکت ها در زنجیره تامین پرداخت و رسیدن شرکت شسکام به مرحله ای از رشد و تعالی که بعنوان تامین کننده استراتژیک نایل شود را منوط به انعطاف و همگامی با تغییرات بازار قلمداد کرد و در این باره تصریح کرد: اگر چه در قبال سهامداران مسئولیت داریم، ولی صِرف داشتن یک سبد محصول آن هم  فقط برای مخابرات، مکفی نیست و برای رسیدن به بلوغ سازمانی همگام با نیاز بازار در سایر حوزه های مرتبط می توان ورود پیدا کرد.

 

مهندس طراوتی با بیان اینکه پول، دانش تولید نمی کند، بلکه این دانش و خلاقیت است که در یک بنگاه اقتصادی، ارزش و ثروت خلق می کند، افزود: سهام مخابرات ممزوجی از بیت المال و حق الناس است و برای تامین منافع سهامدار خرد و بزرگ لازم است تا با ساز و کارهایی از جمله تاسیس شرکت سرمایه گذاری و اخذ مجوز از سازمان بورس با تجمیع شرکت های پیمانکاری زیرمجموعه، افق های جدیدی برای خلق ثروت گشوده شود.

 

گفتنی است در این جلسه پس از تشریح  آخرین وضعیت شرکت شسکام و برنامه ها و اقدامات در دستور کار توسط مهندس هاشمی مدیرعامل شسکام، مهندس ملک جعفریان رییس هیئت مدیره در سخنانی شرکت شسکام را تنها شرکت مورد وثوق و دارای ظرفیت های بالا برای انجام امور مخابرات دانست و در این باره گفت: با ترسیم برنامه چشم انداز آینده شرکت شسکام در حوزه های نگهداری و توسعه، کنترل پروژه و طرح هایی نظیر طرح “نجما “ این امکان وجود دارد که فعالیت ها و ماموریت های بیشتری را توسط شسکام محقق سازیم.

 

شایان ذکر است در این جلسه پیرامون موضوعاتی از جمله توانمندسازی کارکنان شسکام با ارایه آموزش های تخصصی، تلاش برای عقد تفاهم نامه با سازمان فنی حرفه ای و صدور گواهی نامه بین المللی برای کارکنان، تشکیل صندوق پس انداز و تعاون برای ۱۰ هزار نیروی شرکت، برگزاری جشن ۱۰ سالگی تاسیس شرکت همزمان با هفته ارتباطات و روز جهانی مخابرات و سایر مسایل رفاهی کارکنان  بحث و تبادل نظر شد.

 

لازم به ذکر است در حاشیه این نشست از بانوان شاغل در ساختمان ستادی شرکت شسکام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن تجلیل و قدردانی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *