مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شسکام ؛ ظهر روز چهارشنبه 29 فروردینماه 1403 با حضور مدیران ارشد مخابرات ایران در محل باغ کن برگزار شد.

 

به گزارش واحد روابط عمومی شسکام :علیرضا هاشمی، مدیرعامل شرکت شسکام در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت اظهار داشت: ۸۴درصد ظرفیت فنی و کابلی کشور توسط کارکنان پرتلاش شرکت شسکام، عملیاتی و مدیریت می شود که در سال جاری با ایده های تحولی تحت نظر حوزه ستادی مخابرات، دنبال ارتقاء برند و افزایش کمی‌ و‌ کیفی فعالیت های اجرایی هستیم.

 مجامع عمومی عادی سالیانه و عادی به طور فوق العاده شسکام امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ برگزار و علاوه بر استماع گزارش های مالی و حسابرسی سال مالی منتهی به پایان آذر ۱۴۰۲، مسائل مدیریتی و انتخاب مدیران در مجمع دوم انجام شد.

مجمع عمومی سالیانه شسکام، بر اساس آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه دوره ۱۲ ماهه منتهی به آذرماه ۱۴۰۲، با حضور سهامداران، مدیران و نمایندگان سهامداران شرکت شسکام و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۲۹فروردین آغاز شد.

این جلسه به ترتیب تعیین شده ابتدا با استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به آذرماه ۱۴۰۲، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، انتخاب اعضای هیات مدیره و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی عادی سالیانه است، به ترتیب مورد بررسی قرار گرفت.

سهامداران و یا نمایندگان قانونی که تمایل داشتند در جلسه مجمع حضور یابند، با همراه داشتن اصل مدرک شناسایی معتبر و یا وکالتنامه رسمی جهت حضور به وکالت از سهامداران حقیقی و همچنین وکالت نامه رسمی و یا اصل معرفی نامه کتبی برای سهامداران حقوقی، در حلسه حضور یافته و در بحث ها و استماع گزارش های مدیریتی و حسابرسی شرکت کردند.

دکتر علی اصغر طراوتی، عضو هیات مدیره مخابرات و رییس مجامع عمومی شسکام، با توجه به بهبود فضای فعالیت شرکت مخابرات در حوزه های مختلف بویژه در حوزه فنی و پوشش فیبر نوری، امکان تقویت فعالیت های فنی مجموعه شسکام به عنوان بازوی فنی و عملیاتی شرکت مخابرات را بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت: با دقت بیشتر، نتایج بسیار عینی و کمی در سودآوری شرکت شسکام حاصل خواهد شد

وی در ادامه با تاکید بر نقش و جایگاه والای منابع انسانی در شرکت‌ها و سازمان‌های فناور گفت: امروزه صنعت مخابرات و ارتباطات جهانی در فضایی به شدت رقابتی و با سرعت در حال پیشرفت و تحول است لذا شرکت شسکام به عنوان یکی از مهمترین بازیگران کلیدی صنعت مخابرات کشور، باید ضامن تامین منافع حداکثری ذی‌نفعان کلیدی خود و به طور خاص کارکنان و بازنشستگان شرکت مخابرات ایران باشد.

علیرضا هاشمی ، مدیرعامل شسکام(شرکت سرمایه کارکنان ارتباطات و مخابرات)، گفت: شسکام با دریافت مجوز تأسیس مرکز آموزش جوار کارگاهی، توانسته است در مسیر بهبود و توسعه سیستم آموزشی خود متناسب با استانداردهای جهانی قرار گیرد تا در پی آن قادر باشد نیروی کار متخصص و ماهر مورد نیاز خود را با استفاده از برنامه‌های آموزشی پیشرفته مبتنی بر آن فراهم نماید.

علیرضا هاشمی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با ضرورت روزآمدسازی رویکردها و سیاست‌های کشور متناسب با عصر و زمانه جدید اظهار داشت: معتقدم که مجموعه شسکام در آستانه شروع دومین دهه حیات خود برای تبدیل شدن به یک شرکت موفق و سودآور مخابراتی آنهم در تراز جهانی نیازمند روزآمدسازی رویکردها و عملکردهای خود حرکت می‌کند.

وی افزود: در این رابطه شسکام در چهارچوب توان افزایی نیروی انسانی خود با تکیه بر ظرفیت‌های ملی و قانونی موجود در کشور برای اولین بار مجوز تأسیس مرکز کارآموزی جوار کارگاهی صنعت مخابرات کشور را از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای دریافت کرد.

مدیرعامل شرکت شسکام گفت: در فصل جدید حیات شسکام به دنبال فعال سازی ظرفیت‌های مغفول مانده در طی یک دهه گذشته هستیم تا به واسطه این ظرفیت‌های جدید امکان تولید بیش از پیش سرمایه برای ذی نفعان کلیدی شرکت را فراهم آوریم.

در ادامه این جلسه سود پرداختی به سهامداران برای سال مالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیر انتشار شرکت مشخص شد.

همچنین بر طبق قانون حق حضور در جلسه برای اعضای غیرموظف هیئت مدیره و پاداش هیئت مدیره برای اعضا با اجماع سهامداران مشخص شد.

در ادامه با استماع تمام نظرات سهامداران و حاضرین و با اجماع در مورد توزیع سود، مبلغ “پانصد ریال” به ازای هر سهم، به عنوان سود تقسیمی برای سهامداران شرکت شسکام توافق شد.

در آخرین مرحله و در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده، رای گیری از بین نامزدها صورت گرفت و پس از شمارش آرا، آقایان پیمان جعفری، محمد غیاثی، حقوقی مخابرات ایران، محمد کرم بیگی و محمدجعفر چنگائی، به ترتیب آراء، به عنوان اعضای جدید هیات مدیره شرکت شسکام برای یک دوره دو ساله انتخاب شدند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *